Jak skutecznie walczyć z cellulitem

EKSPERT Elżbieta Malicka-Kolasa 08.08.2017
Cellulit to wynik zaburzeń przemiany materii. Częściej występuje u osób z nadwagą. Jest również związany z gospodarką hormonalną. Jak z nim walczyć? Dowiedz się, jak w prosty sposób sobie z nim radzić.

Istotny wpływ na powstawanie cellulitu mają:

  • środki antykoncepcyjne,
  • dieta wysoko tłuszczowa uboga w warzywa i owoce,
  • siedzący tryb życia,
  • brak ruchu.
 

Dieta

Często zastanawiamy się, dlaczego nasze mamy cellulitu nie miały, a teraz problem ten dotyczy już najmłodszych. Odpowiedzialna jest za to przede wszystkim dieta, kiedyś była ona prostsza - żywność nie była zmodyfikowana, brak GMO, pestycydów, zwierząt karmionych hormonami i na antybiotykach.
Jeżeli chcemy się pozbyć cellulitu, na pewno trzeba w to włożyć dużo pracy, nie koniecznie pieniędzy. Zakładając, że zbilansujemy naszą dietę, to dbanie o ciało niekoniecznie wymaga korzystania z salonów kosmetycznych i drogich urządzeń, choć na pewno efekty są widoczne. Jeśli nie stać nas na korzystanie z salonów, możemy to robić w domu, jednakże wiąże to się z codzienną dbałością a zdrowie, systematycznością, dlatego, że cellulit jest efektem dzisiejszego trybu życia - jego skutkiem, a nie przyczyną.

 

Sposoby na pozbycie się cellulitu

1. Przede wszystkim zdrowo się odżywiajmy, jeśli dieta jest uboga w warzywa i owoce, to uzupełniajmy ja suplementacją: witaminy z grupy B, witamina C, D3 (tran) mikroelementy, algi. Dużo pijmy, przede wszystkim wody - na 1 kg masy ciała 30 ml dziennie, herbatki ziołowe z arniką, głogiem, soki warzywno-owocowe. Wyeliminujmy, a przynajmniej ograniczmy wysokokaloryczne, gazowane napoje na rzecz naturalnych niesłodzonych.

2. Ćwiczmy - niekoniecznie siłownia i bieganie, może być joga, taniec, rolki - cokolwiek, co wprowadza ciało w ruch. Jeśli tylko możemy, zrezygnujmy z samochodu i komunikacji miejskiej na rzecz roweru i szybkich spacerów.

3. Dbajmy o ciało korzystając z zabiegów w gabinecie - świetny jest drenaż limfatyczny, szczególnie zalecany przez rehabilitantów i lekarzy; wspomaga walkę z cellulitem, świetnie działa na układ krążeniowy i limfatyczny, wspomaga przemianę materii, co wiąże się z szybszym efektem odchudzania.

4. Wspomagając pracę specjalistów, możemy sami stosować preparaty przeznaczone do walki z cellulitem. Stosujmy je na okolice objęte zmianami. Po kąpieli na miejsca zmienione, czyli brzuch, pośladki, uda wmasowujmy rollerem (dostępny w gabinetach kosmetycznych), a następnie wprowadzajmy produkt dedykowany, szczególnie z zawartością Cerkopii, kofeiny. Stosujmy szczególnie preparaty na noc, których działanie wspomagają procesy zachodzące w organizmie podczas snu, stymulując nocny metabolizm komórkowy. Ty śpisz, a cellulit znika.

Tych kilka prostych rad sprawi, że cellulit nie będzie powodem do zmartwień.

Polecane dermokosmetyki

ELANCYL Slim Massage zestaw

Zobacz również

EkspertKarolina Zwierkowska
30.01.2019

Dieta dla urody - co jeść zimą, by skóra zachowała promienny wygląd?

czytaj więcej
EkspertKarolina Zwierkowska
09.01.2019

Makijaż karnawałowy dermokosmetykami? Najlepsze produkty do makijażu z apteki!

czytaj więcej