Jak skutecznie walczyć z cellulitem

EKSPERT Elżbieta Malicka-Kolasa 08.08.2017
Cellulit to wynik zaburzeń przemiany materii. Częściej występuje u osób z nadwagą. Jest również związany z gospodarką hormonalną. Jak z nim walczyć? Dowiedz się, jak w prosty sposób sobie z nim radzić.

Istotny wpływ na powstawanie cellulitu mają:

  • środki antykoncepcyjne,
  • dieta wysoko tłuszczowa uboga w warzywa i owoce,
  • siedzący tryb życia,
  • brak ruchu.
 

Dieta

Często zastanawiamy się, dlaczego nasze mamy cellulitu nie miały, a teraz problem ten dotyczy już najmłodszych. Odpowiedzialna jest za to przede wszystkim dieta, kiedyś była ona prostsza - żywność nie była zmodyfikowana, brak GMO, pestycydów, zwierząt karmionych hormonami i na antybiotykach.
Jeżeli chcemy się pozbyć cellulitu, na pewno trzeba w to włożyć dużo pracy, nie koniecznie pieniędzy. Zakładając, że zbilansujemy naszą dietę, to dbanie o ciało niekoniecznie wymaga korzystania z salonów kosmetycznych i drogich urządzeń, choć na pewno efekty są widoczne. Jeśli nie stać nas na korzystanie z salonów, możemy to robić w domu, jednakże wiąże to się z codzienną dbałością a zdrowie, systematycznością, dlatego, że cellulit jest efektem dzisiejszego trybu życia - jego skutkiem, a nie przyczyną.

 

Sposoby na pozbycie się cellulitu

1. Przede wszystkim zdrowo się odżywiajmy, jeśli dieta jest uboga w warzywa i owoce, to uzupełniajmy ja suplementacją: witaminy z grupy B, witamina C, D3 (tran) mikroelementy, algi. Dużo pijmy, przede wszystkim wody - na 1 kg masy ciała 30 ml dziennie, herbatki ziołowe z arniką, głogiem, soki warzywno-owocowe. Wyeliminujmy, a przynajmniej ograniczmy wysokokaloryczne, gazowane napoje na rzecz naturalnych niesłodzonych.

2. Ćwiczmy - niekoniecznie siłownia i bieganie, może być joga, taniec, rolki - cokolwiek, co wprowadza ciało w ruch. Jeśli tylko możemy, zrezygnujmy z samochodu i komunikacji miejskiej na rzecz roweru i szybkich spacerów.

3. Dbajmy o ciało korzystając z zabiegów w gabinecie - świetny jest drenaż limfatyczny, szczególnie zalecany przez rehabilitantów i lekarzy; wspomaga walkę z cellulitem, świetnie działa na układ krążeniowy i limfatyczny, wspomaga przemianę materii, co wiąże się z szybszym efektem odchudzania.

4. Wspomagając pracę specjalistów, możemy sami stosować preparaty przeznaczone do walki z cellulitem. Stosujmy je na okolice objęte zmianami. Po kąpieli na miejsca zmienione, czyli brzuch, pośladki, uda wmasowujmy rollerem (dostępny w gabinetach kosmetycznych), a następnie wprowadzajmy produkt dedykowany, szczególnie z zawartością Cerkopii, kofeiny. Stosujmy szczególnie preparaty na noc, których działanie wspomagają procesy zachodzące w organizmie podczas snu, stymulując nocny metabolizm komórkowy. Ty śpisz, a cellulit znika.

Tych kilka prostych rad sprawi, że cellulit nie będzie powodem do zmartwień.

Polecane dermokosmetyki

ELANCYL Slim Massage zestaw

Zobacz również

EkspertKarolina Zwierkowska
09.01.2019

Makijaż karnawałowy dermokosmetykami? Najlepsze produkty do makijażu z apteki!

czytaj więcej
EkspertKarolina Zwierkowska
04.01.2019

Dłonie, usta, policzki - jak chronić naszą skórę przed wiatrem i mrozem?

czytaj więcej