Ochrona włosów przed słońcem i słoną wodą

EKSPERT Mariusz Szymojko 03.07.2017
Skuteczna ochrona włosów przed słońcem i słoną wodą

Włosy latem potrzebują szczególnej pielęgnacji oraz ochrony, ponieważ mocniej są narażone na przesuszenie. Nie tylko słońce przesusza nasze włosy, ale również słona woda, chlorowana woda z basenu czy wyjście z mokrymi włosami na zewnątrz. Istnieją jednak niezawodne sposoby, które pozwalają odpowiednio zadbać o włosy i uniknąć niepożądanych efektów.

Kosmetyki z olejami

Ważnym punktem w pielęgnacji włosów jest ochrona przed i po kąpieli. Istotną kwestią jest dobranie delikatnych kosmetyków zawierających oleje z jojoba, awokado, migdałów, szafranowe czy rycynowe. Zalecane jest całkowite wysuszenie włosów przed wyjściem na słońce oraz używanie preparatów ochronnych z filtrem UV.

Zadbaj o regenerację

Latem skóra głowy poci się bardziej, dlatego ważne jest mycie jej raz dziennie, najlepiej szamponami oczyszczającymi, ale również ochrona głowy i włosów nakryciem: czapką, chustką bądź kapeluszem. Po sezonie letnim konieczne jest zastosowanie kuracji odżywiającej, aby włos odbudował się, zregenerował i nabrał blasku. Idealne do tego będą maski oraz szampony na bazie masła karite z fosfolipidami, które działają aktywnie, penetrując włos od środka i pozostawiając powłokę tzw. film nawilżający.

Odpowiednia dieta

Warto również pamiętać o zdrowej diecie, szczególnie latem, co ma olbrzymi wpływ na zdrowy stan naszych włosów oraz skóry głowy. Ważne jest, aby do diety dołożyć orzechy, pestki oraz oleje naturalne.

Zobacz również

EkspertKarolina Zwierkowska
30.01.2019

Dieta dla urody - co jeść zimą, by skóra zachowała promienny wygląd?

czytaj więcej
EkspertKarolina Zwierkowska
09.01.2019

Makijaż karnawałowy dermokosmetykami? Najlepsze produkty do makijażu z apteki!

czytaj więcej