Dermokosmetyki na cellulit? Sprawdź wszystkie sposoby na gładką i jędrną skórę!

EKSPERT Karolina Zwierkowska 16.04.2018
Cellulit to twardy przeciwnik, a walka z nim to długofalowy proces, dlatego powinnaś uzbroić się w cierpliwość.  Zwalczenie go nie jest łatwe, ale nie niemożliwe! Dlatego nie poddawaj się i zobacz, co możesz zrobić, aby poprawić kondycję swojej skóry do lata.

Gama produktów antycellulitowych jest bardzo szeroka. Ale czy rzeczywiście kosmetyki pomogą w redukcji pomarańczowej skórki? Tak! Ważne jest aby rozpoznać problem, bo cellulit cellulitowi jest nierówny, tym bardziej, że wyróżniamy jego trzy rodzaje:


Cellulit wodny –
jego przyczynami są nieprawidłowy przepływ krwi i limfy i/lub zaburzenia hormonalne. Na powyższe problemy mogą mieć wpływ:

 • siedzący tryb życia,
 • brak aktywności fizycznej,
 • częste noszenie szpilek,
 • dieta bogata w sól i ostre przyprawy,
 • nieregularne posiłki,
 • przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.
Cellulit wodny objawia się opuchnięciami i fałdami nie tylko na brzuchu i udach, ale na całym ciele.
Jak z nim walczyć? W redukcji tego typu cellulitu ważny jest nie tylko dobór kosmetyków, ale także sposób w jaki się je nakłada. Wszelkie balsamy, mleczka czy serum wcieraj zaraz po prysznicu. Otwarte pory po kąpieli lepiej wchłoną preparaty. Dodatkowo pamiętaj o picu dużej ilości wody, która pomoże w pozbyciu się - paradoksalnie - wody z organizmu.


Cellulit tłuszczowy -
dotyka najczęściej osoby z nadwagą lub jest uwarunkowany genetycznie. Pojawia się w postaci małych, podskórnych grudek. Tworzy się z nadmiaru kwasów tłuszczowych zgromadzonych w komórkach ciała. Najczęściej występuje na udach, brzuchu, łydkach i pośladkach. Aby się go pozbyć należy działać kompleksowo – ograniczyć spożycie tłustego jedzenia, cukru, pić dużą ilość wody, ćwiczyć i stosować odpowiednie kosmetyki.


Cellulit cyrkulacyjny - ten rodzaj cellulitu jest wyjątkowo trudny do zwalczenia. Tworzy twarde, zbite grudki, które dodatkowo przy dotknięciu są bardzo bolesne. Problem ten głównie dotyka ud oraz pojawia się nad kolanami. Cellulit cyrkulacyjny powstaje z zesztywniałych już włókien kolagenowych otaczających tkankę tłuszczową, które straciły swą funkcję. Stwardniałe włókna kolagenowe nie pozwalają na prawidłowe krążenie krwi oraz dotlenienie komórek. Ten rodzaj cellulitu przede wszystkim zwalczysz dietą.

 

Co dalej?

Wiedząc, z którym rodzajem cellulitu się zmagasz możesz podjąć odpowiednie działania! Pij dużo wody (jeśli masz z tym problem ściągnij aplikację na telefon, która będzie Ci przypominać o odpowiednim nawodnieniu), zaplanuj dietę, ćwiczenia i wybierz odpowiednie kosmetyki!

W doborze mazideł przyda się wiedza na temat tego, co produkty zwalczające cellulit powinny zawierać w składzie.

Zwróć więc uwagę na takie składniki jak:

 • Kofeina - to największy sprzymierzeniec kobiet w walce ze spalaniem tłuszczu. Dzięki wyjątkowemu działaniu na cały łańcuch lipolityczny zamienia trójglicerydy zawarte w adipocytach na wolne kwasy tłuszczowe, które łatwiej mogą zostać uwolnione z komórek.
 • Cekropia - to naturalny, roślinny składnik aktywny pochodzący z Gujany. Intensywnie stymuluje rozbijanie trójglicerydów zawartych w adipocytach na diglicerydy i uwalnia wszystkie typy tłuszczów, nawet te najbardziej oporne. Połączona z kofeiną działa cuda.
 • Bluszcz - zwiększa elastyczność i jędrność skóry, oddziałując jednocześnie na jakość kolagenu dzięki zatrzymaniu glikacji włókien, odpowiedzialnej za sztywnienie tkanek. W połączeniu ze specjalną techniką masażu, wyciąg z bluszczu ułatwia drenaż fizjologiczny i uwalnianie toksyn.
 • Florydzyna - to naturalny składnik aktywny pozyskany z młodych gałęzi jabłoni, który odgrywa ważną rolę w kontroli procesu lipogenezy – blokuje wnikanie cukrów do adipocytów, zapobiegając odkładaniu się tłuszczów.
 • Kwas pidolowy (PCA) - to składnik aktywny przywracający skórze jędrność poprzez cofanie procesu wiotczenia. Skóra odzyskuje jędrność dzięki przebudowie struktury włókien kolagenu.
 • Witaminy A, C, E – odbudowują i naprawiają skórę. Antyoksydanty przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej.
 • Wytłoki z jabłek - czyli wyciąg ze skórek jabłek to składnik aktywny o działaniu przywracającym gęstość, który chroni włókna kolagenu i elastyny oraz stymuluje ich syntezę. Pozwala na przywrócenie skórze gładkości, gęstości i elastyczności.

Zobacz również

EkspertKarolina Zwierkowska
30.01.2019

Dieta dla urody - co jeść zimą, by skóra zachowała promienny wygląd?

czytaj więcej
EkspertKarolina Zwierkowska
09.01.2019

Makijaż karnawałowy dermokosmetykami? Najlepsze produkty do makijażu z apteki!

czytaj więcej